Oct 5vsLecce
  2. en.wikipedia.org › wiki › Răzvan_SavaRăzvan Sava - Wikipedia

Răzvan Sergiu Sava (Romanian pronunciation: [rəzˈvan ˈserd͡ʒju ˈsava]; born 21 June 2002) is a Romanian professional footballer who plays as a goalkeeper for Serie A club Udinese. Club career [ edit ]

3. Jun 21, 2002 · Răzvan Sava is a 22-year-old Romanian goalkeeper who plays for Udinese Calcio since 2024. He has a market value of €2.00m and is a current international for Romania U21.

4. 3 hours ago · Răzvan Sava, un debut al siguranței depline pentru Udinese. Siguranță de fier, încredere totală și intuiție de mare portar. Așa poate fi descrisă generalist, prestația lui Răzvan Sava în Cupa Italiei, cea care l-ar putea propulsa, într-un orizont de timp scurt, ca primă variantă între buturile lui Udinese.

5. Jun 21, 2002 · Răzvan Sava, 22, from Romania CFR Cluj, since 2021 Goalkeeper Market value: ₹16 Cr * Jun 21, 2002 in Timișoara, Romania

6. 1 day ago · Răzvan Sava a debutat pentru Udinese și italienii au dat verdictul: ” Un debut pe care nu-l va uita”. Udinese a deschis scorul în minutul 20 prin Bijol, dar oaspeții au restabilit egalitatea prin Simy, care l-a învins pe Răzvan Sava. În cele din urmă, oaspeții s-au impus fără probleme.

7. 1 day ago · A fost debutul perfect pentru portarul naționalei de tineret. Udinese s-a impus cu 3-1 și s-a calificat în turul următor al Cupei Italiei, iar Sava s-a remarcat în mod deosebit, în minutul 84. Salernitana a primit un penalty, executat de venezueleanul Torregrossa, dar Răzvan Sava a parat șutul atacantului de 32 de ani.

8. People also ask

9. Jun 21, 2002 · Numele în țara de origine: Răzvan Sergiu Sava Data nașterii/Vârsta: 21.06.2002 (22) Locul nașterii: Timișoara Înălţime: 1,97 m Cetățenie: România Poziția: Portar Picior: dreptul Agent de jucători: Elevenelite Clubul actual: Udinese Calcio S-a alăturat: 23.08.2024 Contractul expiră: 30.06.2029